Poradna - Otázka



Nová otázka

Poradna  -  Právní poradna

Sezeni v predu

1 let, 2 měsíců

Zdracim,mam dotaz od kolik může se sedet ve predu je to jinak než u českých vozidel?


Komentáře (1)

Přidat komentář


  jerrywolf, 1 let, 2 měsíců

§ 6 - Zákon o silničním provozu - č. 361/2000 Sb.

(1) Řidič motorového vozidla je kromě povinností uvedených v § 4 a 5 dále povinen

a) být za jízdy připoután na sedadle bezpečnostním pásem, pokud jím je sedadlo povinně vybaveno podle zvláštního právního předpisu2),

b) nepřepravovat ve vozidle kategorie M1, N1, N2 nebo N32), které není vybaveno zádržným bezpečnostním systémem,

1. dítě mladší tří let,

2. dítě menší než 150 cm na sedadle vedle řidiče,

c) přepravovat ve vozidle kategorie M1, N1, N2 nebo N32), které je vybaveno zádržným bezpečnostním systémem, dítě, jehož tělesná hmotnost nepřevyšuje 36 kg a tělesná výška nepřevyšuje 150 cm, pouze za použití dětské autosedačky; při této přepravě


Další otázky - Právní poradna Vložit otázku

dovoz z usa Zdravím, mám na ceste z USA RAM1500, jako mám postupovať při jeho príhlásení do evidencie v Prahe ? Vlado